overlay

EUS HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME..

03/02/2017

1- İlk ECZACILIKTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI'nın (EUS) Eylül 2017'de ÖSYM tarafından yapılması planlanmaktadır.

2- 2017 EUS ile uzmanlık öğrencisi almak isteyen Eczacılık Fakültelerinin mevcut iki uzmanlık dalında eğitim programı oluşturabilmeleri için,
            
            a- EĞİTİCİNİN YETKİLENDİRİLMESİ: Akademisyenlerin uzmanlık eğitiminde eğitici yetkisi almış olmaları gerekmektedir. Eğitici yetkisi EUK tarafından verilmektedir. Akademisyenlerin 'Uzmanlık Eğitiminde Eğitici Yetkisi' alabilmeleri için 2017 EUS planlamaları çerçevesinde EN SON 28 ŞUBAT 2017'de EUK'a başvurmuş olmaları gerekmektedir.
BAŞVURULARLA İLGİLİ KOŞULLAR

            b- PROGRAMIN YETKİLENDİRİLMESİ: Eczacılık Fakültesinde uzmanlık eğitimi verilebilmesi için eğitim verecek olan programın da EUK tarafından ayrıca yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Eczacılık Fakültelerinin 'Uzmanlık Eğitimi Programı Yetkilendirilme Başvurusu' yapılabilmeleri için 2017 EUS planlamaları çerçevesinde EN SON 15 NİSAN 2017'de EUK'a başvurmuş olmaları gerekmektedir:

Başvuru formu için tıklayınız:
FORM 1

 

Uzmanlık eğitimine dair Çekirdek Müfredatlar 
EUK resmi internet sitesinde bulunmaktadır:
http://euk.saglik.gov.tr/mufredatlar

 

            c- KONTENJAN TALEPLERİ: Başvuruları takiben EUK, programları yetkilendirecek ve ardından fakültelerin uzmanlık öğrencisi kontenjan talepleri MAYIS 2017 içinde EUK tarafından alınacaktır.

Süreçle ilgili danışmak için: euk@saglik.gov.tr eposta adresini kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla
Eczacılıkta Uzmanlık Kurulu